Giriş GÜNCEL YAZARLAR Resim-Karikatür Büyük Doğu Arşivi

BAŞYAZI

KİTAP ELEŞTİRİLERİ

KÖŞE YAZILARI

SİYASET

BASINDA GEZİNİRKEN

TARİH

SANAT

FIKIH

BİZE ULAŞIN

KENDİNİ BİLEN MUHATABA AÇIK TEHDİT! / Şeyma Kısakürek Sönmezocak

 

  

İradesiz ve sebatsız karakterler yüzünden muvaffak olunamayan, batının akılcılığı ile doğunun ruhaniyetini birleştirerek ortaya çıkacak hayat görüşü, her kıymetin yalnız ve yalnız İslamiyette bulunduğu gerçeğinin ideoloji olarak zuhur ettiği muazzam şahsiyetlerden bize miras kalan bu emelin karşısında biz ne yapıyoruz? Yahudi ve mason kuklası olan, ve sadece işleri çöplük karıştırmak olan “gazeteci” adıyla havlayan numunelere bu ideoloji fikrîyle engel olamamak, onların maşa olarak kullanılması gerçeğiyle Menderes tarihindeki asılsız iftira tekerrürüne seyirci kalmak, sadece bir iki mısra şiir okuyarak  aynı “ideoloji” ye hizmet ettikleri sanılan güçsüz ve zavallı karakterlerin de tekerürrünü görüp, anlayıp akıbetlerini beklemekteyiz.

 

Tanzimattan bu yana gelmiş geçmiş herkeste bu davayı tutmaya müstaid biricik insanı arayan ve bulduğunu sanan, fikrî mücadelesi yalnız ve yalnız İslamiyet olan Üstad;  her yanımızı sarmış çöpçüler krallarının arasındaki halimizi görseydi, bir pislik yığınının içine gömülmüş vücutlarımızın ve kafalarımızın nefes almaktaki çaresizliği karşısında aynı savaşa tutuşur, ortalığı yıkar geçirirdi. Üstümüze kürek kürek pislik atanların, kafalarını oraya gömmek yerine, ellerine nalburun anahtarını verip de, bizimle alakası yok diye kendilerini savunmaya kalkanların tarihin derin sularına gömülmüş, kahramanlık vasfından çok uzaklarda ve korkak şahsiyetler olduğu gerçeğini yüzlerine tokat gibi vurmuştu.

 

Ey mektubun muhatabı! Okuyup vicdanı titreyen herkes!Titreyin ve kendinize gelin! Maşa olarak kullanılan zavallılar değil benim muhatabım! Çünkü onlar büyük bir kişilik aczinde, kendilerine verilen her komutu emir telakki edip, sahibinin fırlattığı boomerang peşinde salya akıtıyorlar. Boomerangı fırlatan o elin sahibi! Kim olduğunu biliyor ve sadece susuyoruz! Tarihin tozlu raflarındaki kitaplarda fotoğrafı bile basılamayacak kadar aciz ve zavallısın! Sana söylüyorum! Kim olduğunu bildiğimizi bil! Sen kişilik sahibi bir adama yakışır şekilde hareket etmeyerek sinsice adım atarken, biz KISAKÜREK soyadının asaletiyle bize yakışır şekilde susuyoruz! Aramızdaki bu fark hiç kapanmayacak! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giriş | Yeni Sayfa 268

Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 22/05/08 13/01/09